Nagyon megnyugtató, hogy az ápolók és a szülésznők szakma-elismerője szigorúan ragaszkodik a magas színvonalhoz. A honlapjuk felsorolja, hogy mely országok azok, ahonnan biztosan elfogadják, valószínűleg elfogadják, illetve valószínűleg nem fogadják el a végzettségeket.
Kimásolom ide az országok listáját, nehogy valaki ápolás és injekció nélkül maradjon, ha megint kórházba kerül.
Biztosan elfogadják
- Canada (nursing)
- Hong Kong (nursing)
- Republic of Ireland (nursing and midwifery)
- United Kingdom (nursing and midwifery)
- United States of America (nursing and midwifery)
Valószínűleg elfogadják
- Belgium – Flanders region (nursing and midwifery)
- Chile (nursing)
- Hong Kong (midwifery)
- Pakistan (nursing and midwifery)
- Papua New Guinea (nursing)
- Singapore (nursing and midwifery)
Valószínűleg nem fogadják el
- az összes többi
Az összes többi között ott van Pasteur, valamint Semmelweis országa is.
Miért nem jó az, ami nem jó nekik? Ez lenne az ürügy:
the program of study must have been subject to regular review within a system of external accreditation implemented by the relevant nursing and/or midwifery regulatory authority or agency
Vagyis, kell egy pontosan olyan bürokratikus szervezeti egység, mint az övék és az vizsgálja felül az adott országban a képzést. Ha nem a brit rendszer tükörképe van ott, akkor az nem jó, na. Más probléma is lehet, pl. Indiában is brit rendszerű minden, de ott valószínűleg a színvonallal van baj.
A civilizált Európában 1789-ben győzött a francia forradalom és eltörölte a céhek hatalmát, vagyis az ilyen szervekét, mint ez a szerv is. A forradalmi vívmányokat Napóleon elvitte Európa más országaiba is, ahová nem vitte volna el, oda is eljutottak előbb-utóbb. Az angolokhoz nem vitte el, azok megverték Waterloonál és náluk meg is maradt a középkori céhek hatalma. Ma is megvan, és még a gyarmataikra is elvitték.
Az igazi cél nem az ausztrál betegek megvédése a rosszul képzett eü-személyzettől, hanem a hivatal saját hatalmának a megőrzése. Azt nagyon jól csinálják.